HELPING CUSTOMERS WORLD WIDE SINCE 1952

Historia Firmy

1952

Początki

Historia Zakładu sięga 1952 roku. W początkowym okresie swojej działalności działał on w ramach „Przemysłu Terenowego”.

1996

ALCO-MOT

Od początku 1996 roku Zakład został wydzielony z grupy CENTRA, jako nowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością funkcjonująca pod nazwą Zakłady Elektrochemiczne „ALCO-MOT”.

1978

CENTRA Poznań

W 1978 roku wszedł w skład CENTRA Poznań, realizując w ramach tego przedsiębiorstwa produkcję całej gamy akumulatorów kwasowych motocyklowych oraz przeznaczonych dla rolnictwa. Jednocześnie w ramach posiadanego parku maszynowego realizował produkcję detali metalowych do akumulatorów zasadowych.

TERAZ!

Własna linia produkcyjna!

Ciągłe zmiany na rynku spowodowały, że Zakład wyspecjalizował się w produkcji małych elementów ołowianych do akumulatorów trakcyjnych. Spółka posiada własną wytwórnię tygli i form odlewniczych, co daje jej dodatkowe możliwości w zakresie produkcji wyrobów pod indywidualne potrzeby klienta.

W ostatnim czasie Zakład postawił na informatyzację. Pozwala to m.in. na kontrolę i optymalizację kosztów oraz na monitorowanie terminów realizacji zamówień przez naszych Klientów.

ALCO-MOT oferuje obecnie swoim klientom nie tylko wieloletnie doświadczenie i znajomość branży obróbki metalowej, ale także pełne wsparcie technologiczne w tym zakresie.